All rights reserved by AzaleaDesign

   o hodowli   
Kochamy nasze Cavisie. Ich roześmiane buzie i rozmerdane ogonki, ich małe smuteczki i wielkie radości.
Mamy psy przede wszystkim po to, aby cieszyć się ich codzienną obecnością. Są pełnoprawnymi członkami rodziny, pozostają z nami od szczenięctwa do swych ostatnich dni.

Mamy tylko tyle piesków, ilu jesteśmy w stanie zapewnić opiekę i utrzymanie na najwyższym poziomie.
Żywimy je wysokiej jakości karmą, pielęgnujemy znakomitymi kosmetykami, nie oszczędzamy na szczepionkach ani profilaktyce weterynaryjnej. Znajdują się pod doskonałą opieką medyczną i właściwie nam nie chorują.
Spędzamy z nimi wiele czasu, w domu i na długich, zielonych spacerach.

Bardzo lubimy wystawy, jednak są one tylko uzupełnieniem stałego obcowania z naszymi kochanymi zwierzętami.
Hodowla jest naszą pasją, a nie źródłem utrzymania.

Nie eksploatujemy suczek - nie rozmnażamy ich przed ukończeniem 2,5 roku, ani przed trzecią cieczką. Caviś tak długo pozostaje dzieckiem - niechaj więc nasze dziewczynki nacieszą się w pełni swoim dzieciństwem!

Ponieważ chcielibyśmy, aby wszelkie nasze działania hodowlane przyniosły rasie korzyść, stawiamy na wysoką jakość naszego "materiału wyjściowego".
Decydujemy się na rozmnażanie wyłącznie wzorcowych suk o typowej dla rasy, uroczej psychice, przebadanych pod kątem chorób serca i oczu z zadowalającym wynikiem.
Ich urodę i potencjalną wartość hodowlaną potwierdzają liczne, najwyższe tytuły i znakomite wyniki z wystaw.
Jako ojców miotów wybieramy samce doskonałe eksterierowo i psychicznie, sprawdzone w hodowli, z pełnym kompletem badań. Pod uwagę bierzemy wyłącznie psy o świetnej genetyce, których przodkowie i rodzeństwo są także wysokiej klasy przedstawicielami rasy.
Zależy nam na dopływie świeżej, świetnej krwi, tego, co najlepsze na świecie - stąd nasze starannie wyszukane importy i zagraniczne krycia.

Azaliowe szczeniątka odchowywane są z wielkim pietyzmem i dbałością o ich prawidłowy rozwój, zarówno fizyczny jak i psychiczny. Bardzo starannie dobieramy im przyszłe domy.

Każdym swoim działaniem staramy się oddać uszanowanie ludziom, dzięki którym możemy dziś cieszyć się tak cudownym towarzyszem, jakim jest Cavalier King Charles Spaniel i zabiegamy o to, aby także poprzez nasz maleńki wkład ta wspaniała rasa mogła cieszyć kolejnych ludzi i kolejne pokolenia.